Ahmet Cumali ZEYVELİ

Ahmet Cumali ZEYVELİ

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

Şimdiye kadar benle çok konuşan oldu fakat para için menfaat için çıkar için konuştular. Bazen beni rahatlatanda oldu. Ama hepsinin amacını biliyordum. Ve hepsiyle ona göre konuştum fakat sen en baştan beri ben farklıyım diyordun. En başta sana inanmadım ama o kadar içten o kadar samimi söylüyordun ki daha ben sözümü bitirmeden anlıyordun benden önce ağlıyordun ve beni kandırdın. Sonra sana inandım sevdim ve kendimden daha çok sana güvenmeye başlamıştım. Kendime bile söyleyemediğim şeyleri sana söyledim. Kalbimin en mahrem yaralarını sana gösterdim. Hayatım boyunca birine bu kadar güvenmemiştim. Sen gittikten sonra biri bir söz söyledi “O hedefine ulaştı ama sen mahvoldun” hiç inanmadım ama gördüğüm şey beni yıkıp geçti. O kadar benim için yaptığın şeyler senin için bir hedef miydi? Yoksa 2-3 kuruş için miydi?  Benim sayemde hedefine ne kadar ulaştın, ne kadar para kazandın? Bilmiyorum ama çok iyi bir oyuncu olduğunu biliyorum artık. İşin biter bitmez daha 24 saat bile olmamışken yaptığın şey beni yıktı geçti. Tam 3 ay sana mı güvendim? Senin sayende mi mutlu oldum? Hepsi bir oyun muydu? Neyse hiç değilse mutlu oldum. 3 ay çok rahatlamıştım. Bana en büyük dersini gittikten sonra verdin. Hayatta aynada gördüğüne bile güvenmemeli. Sen gittin gitmeden önce bana bir yazı vereceğini söylemiştin ve ben o yazıyı dört gözle bekliyordum. Ne yazık ki 3 ay gibi boş olduğunu gördüm. 3 ay yaşadığım olaylar bir oyun muydu? Yoksa bir rüya mıydı? Mutluluk bir oyun mu yoksa bir yalan mı? Şimdi her gece uykudan sıçrayarak uyanıyorum rüya olması için dua ediyorum. Ama kendime gelip rüya olmadığını anlayınca bir kez daha kızıyorum korkma sana değil kendime sana nasıl kandığıma kızıyorum. Fakat tek bildiğim şey artık senin gibilerle konuşmayacağım çünkü senin gibi kişilerle 3 ay değil 3 yıl konuşacağım yerine gittiğim kursta ilk görüşte benle konuşan ve bana gerçekten sahip çıkan ve beni hiç görmediği halde facebookta konuşan benle beraber mutlu olan benle beraber üzülen kişilerle konuşmayı tercih ederim. Çünkü onlar ne para için nede başka bir şey için konuşuyorlar. Sadece insanlık için konuşuyorlar. Hani sizde hiç olmayan bir şey. Ne güzel demiş şair “siz yıktığınız hayattan habersiz yaşamaya devam ediyorsunuz” Allahtan istediğim bu yazıyı bir vesileyle okuman ve okumanız.

Bu yazıyı en son giden ve beni 3 ay çok iyi kandıran kişiye armağan ediyorum ve bir kez daha tebrik ediyorum çok iyi bir oyuncu olduğu için.

                                                                                                                                                                                               Ahmet Cumali ZEYVELİ

Categories: Genel, Yazılar

Popular Posts

Annemin bana yazmı

KARDELEN             18.02.2007                                    Sevgin kardelendir içimde; Esir olmayacak sonbahara, kışa Ne çılgın rüzgâra, ...

Öğrenilmiş çares

Bir kopek baliği aç halde akvaryuma konulur. Avlayacağı bir şeyler ...

En güzel kalp

Genc bir adam kentin merkezinde durmus, o yoredeki en guzel ...

ÇOK ÖZEL BİR HİK

Kendini bildi bileli mor menekşeyi çok severdi. Çocukluğunun geçtiği iki ...

ÖDÜL

Zamanın birinde iki aile vardı. Bunlar bir gün beraber çarşıya ...

Seçtiklerim